Kvalitets- og udviklingschef Birgitte Ostersen

Kvalitets- og Udviklingschef
Birgitte Ostersen
Tlf. 7843 8710
E-mail: Birgitte.Ostersen@vest.rm.dk

Sekretær Kirsten Klejnstrup

Sekretær
Kirsten Klejnstrup
Tlf. 7843 8700
E-mail: Kirsten.Klejnstrup@vest.rm.dk

 Kvalitetskonsulent
 Louise Honoré Raagaard
 Tlf. 7843 8711
 E-mail: louise.honore.raagaard@vest.rm.dk

Projektkoordinator Gunna Andersen

 Konsulent for det
 tværsektorielle samarbejde

 Gunna Andersen
 Tlf. 7843 8712
 E-mail:
gunna.estrid.andersen@vest.rm.dk

   Konsulent for det  
   tværsektorielle område

   Lene Antonsen
   Tlf. 7843 8707
   E-mail:    lene.wejlstrup.antonsen@rm.dk

Kvalitetskonsulent Jeanette Henriksen

Kvalitetskonsulent
Jeanette Henriksen
Tlf. 7843 8704
E-mail: jeanette.henriksen@vest.rm.dk

  Kvalitetskonsulent
  Dorthe Hansen
  Tlf. 7843 8701
  E-mail:   dorthe.hansen@vest.rm.dk

Kvalitetskonsulent Charlotte Mouritsen

Kvalitetskonsulent
Charlotte Mouritsen
Tlf. 7843 8713
E-mail: 

charlotte.mouritsen@vest.rm.dk

Kvalitetskonsulent Eva Glassou

Kvalitetskonsulent
Eva Glassou
Tlf. 7843 8706
E-mail: eva.glassou@vest.rm.dk

Hygiejnesygeplejerske Karoline Bech

Kvalitetskonsulent
Karoline Bech
Tlf. 7843 8708
E-mail: karoline.bech@vest.rm.dk

Projektleder
Natasja Steffensen
Tlf. 7843 8702
E-mail: natasja.steffensen@vest.rm.dk

 

  Projektansat
  Henriette Haase Fischer
  Tlf. 2031 0816
  E-mail: henrfc@rm.dk

Infektionshygiejnisk Enhed

Hygiejnesygeplejerske Anette Jensen

  Hygiejnesygeplejerske
  Anette Jensen
  Tlf. 7843 8709
  E-mail: anette.jensen@vest.rm.dk

Hygiejnesygeplerske Hanne Hvingelby

Hygiejnesygeplejerske
Hanne Hvingelby
Tlf. 7843 8705
E-mail: hanne.hvingelby@vest.rm.dk

  Hygiejnesygeplejerske
  Susanne Gundersborg
  Tlf. 7843 8718
  E-mail: susanne.gundersborg@vest.rm.dk

Klinisk IT (KIT)

Projektleder Ole Zielke

Sundheds-IT projektleder
Ole Zielke
Tlf. 7843 8725
E-mail: ole.zielke@vest.rm.dk

Koordinator Jeanette Dent

Sundheds-IT koordinator
Jeanette Dent
Tlf. 7843 8726
E-mail: jeanette.dent@vest.rm.dk

Klinisk it-konsulent Dorthe Pilgaard

  Sundheds-IT konsulent
  Dorthe Pilgaard
  E-mail: dorthe.pilgaard@vest.rm.dk
  Mobiltelefon: 3046 3750

Klinisk it-konsulent Jacob Høyer

Sundheds-IT konsulent
Jacob Høyer
E-mail: jachoe@rm.dk
Mobiltelefon: 2169 4313

Klinisk it-konsulent Lisbeth Dall

Sundheds-IT konsulent
Lisbeth Dall
Tlf. 7843 8715
E-mail: lishow@rm.dk

Klinisk it-konsulent Tina Hareskov Thomsen

Sundheds-IT konsulent
Tina Hareskov Thomsen
Tlf. 7843 8717
E-mail:
Tina.Hareskov.thomsen@vest.rm.dk
Mobiltelefon: 4020 2466

Klinisk it-konsulent Birgitte Krøyer Jensen

  Sundheds-IT konsulent
  Birgitte Krøyer Jensen
  Tlf. 7843 8716
  E-mail: bijese@rm.dk
  Mobiltelefon: 2155 5648

 

  Sundheds-IT konsulent
  Tobias Overmark Møller
  Tlf. 7843 8719 
  E-mail: tobmoe@rm.dk

Sundheds-IT-konsulent
Britta Wedel
E-mail:
britta.wedel@vest.rm.dk
Tlf: 7843 8722

Brittas opgaver og funktioner