Leder af forskningsenheden

Torben Bæk Hansen

Professor, ledende overlæge

Torben Bæk Hansen

E-mail: torbehns@rm.dk 

 

Fast tilknyttede forskningsmedarbejdere

Flemming Jakobsen.

Uddannelseskonsulent, ph.d.

Flemming Jakobsen

E-mail: Flemming.Jakobsen@vest.rm.dk

 Maiken Stilling

 Læge, lektor, ph.d. (ph.d. vejleder)

Maiken Stilling

E-mail: Maiken.Stilling@ki.au.dk

Overlæge, sektoransvarlig, uddannelsesansvarlig, klinisk lektor, ph.d. studerende

Lone Kirkeby

E-mail: lonekirk@rm.dk 

 Daan Koppens

 Afdelingslæge, ph.d. studerende

Daan Koppens

E-mail: daankopp@rm.dk

Afdelingslæge, ph.d. studerende

Janni Kjærgaard Thillemann

E-mail: jankjaer@rm.dk 

 Steffan Tabori Jensen

 1. reservelæge, ph.d. studerende

Steffan Tabori Jensen

E-mail: Steffan.Jensen@aarhus.rm.dk

Reservelæge, ph.d. studerende

Christina Frølich

E-mail: chrifroe@rm.dk

 Charlotte Stilling

 Forskningssekretær

Charlotte Stilling

E-mail: Charlotte.Stilling@vest.rm.dk

 

Forskningssygeplejerske

Anne Dorthe Riedel

E-mail: Anne.Dorthe.Riedel@vest.rm.dk

 

Projekttilknyttede medarbejdere

 

Her skulle have været et billede af Jesper Dalsgaard.

Overlæge

Jesper Dalsgaard

E-mail: Jesper.Dalsgaard@vest.rm.dk

Morten Homilius

Afdelingslæge

Morten Homilius

E-mail: mortenhomilius@os.dk

Her skulle have været et billede af Britta Pape.

Specialeansvarlig sygeplejerske

Britta Pape

E-mail: Britta.Pape@vest.rm.dk

Pernille Staal Thiesen

Specialeansvarlig sygeplejerske

Pernille Staal Thiesen

E-mail: Pernille.Staal.Thiesen@vest.rm.dk

Mette Brøgger Jensen.

Specialeansvarlig sygeplejerske

Mette Brøgger Jensen

E-mail: Mette.Broegger.Jensen@vest.rm.dk

Eva Natalia Glassou.

Kvalitetskonsulent, ph.d. 

Eva Natalia Glassou

E-mail: Eva.Glassou@vest.rm.dk

Sara Birch

Forsknings- og udv.fys, ph.d. studerende

Sara Birch

E-mail: Sara.Birch@vest.rm.dk

Anne Højager Nielsen

Sygeplejerske, ph.d. studerende 

Anne Højager Nielsen

E-mail: anne.hoejager.nielsen@rm.dk

MSc i Idrætsteknologi, ph.d. studerende

Emil Toft Nielsen

E-mail: EMILNL@rm.dk

 Sebastian Breddam Mosegaard

Cand.scient.san.publ., ph.d.studerende

Sebastian Breddam Mosegaard

E-mail: SEBMOS@rm.dk